Základní škola

312 247 172
607 031 355

Aktuální informace

Smuteční oznámení

S hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že nás navždy opustil náš bývalý kolega a ředitel školy pan Mgr. Stanislav Bubeníček.

14. ledna 2021

Online třídní schůzky

Třídní schůzky proběhnou na konci ledna se třídními učiteli online formou prostřednictvím MS Teams. Cílem je seznámení rodičů s prospěchem žáků. Konkrétní termín se dozvíte od třídních učitelů.

14. ledna 2021

Darovací smlouvy pro daňové přiznání

Rodiče si od pondělí 18. 1. 2021 mohou vyzvednout v kanceláři hospodářky školy darovací smlouvy za rok 2020, které se přikládají k daňovému přiznání. Pokud stačí zákonnému zástupci naskenovaná kopie, tak lze zaslat potvrzení emailem. V případě zájmu pište ředitelce školy na email: vostarkova@2zskladno.cz 

Rodičům žáků v 1. a 2. ročníku budou smlouvy předány třídní učitelkou.

Sourozenci na škole obdrží jednu společnou darovací smlouvu.

14. ledna 2021

Výuka od 11. 1. 2021

Dle rozhodnutí Vlády ČR budou mít od pondělí 4. 1. 2021 prezenční výuku pouze žáci 1. a 2. ročníků. Všichni ostatní budou mít distanční výuku z domova.

Žáci 1. a 2. ročníků

Žáci mají výuku ve škole dle běžného rozvrhu s mírnými úpravami jako na začátku prosince, takže žáci 1. ročníku končí v 11.30 hodin a žáci 2. ročníku ve 12.25 hodin. V každé třídě probíhá ranní i odpolední školní družina, takže se žáci během dne nikam nestěhují a vzájemně se nemíchají. Obědy fungují stadardně. Žáci mají celý den nasazené roušky a často si myjí ruce. Třídy jsou důkladně větrány. Všechny prostory se pravidelně dezinfikují.

Žáci 3. až 9. ročníků

Žáci mají výuku distančně z domova prostřednictvím MS Teams. Žáci se učí podle ROZVRHU PRO DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ (platný od 11. 1. 2021)

Žáci si mohou přijít do školy vyzvednout oběd do své vlastní nádoby od 11.00 do 11.30 hodin, ale nesmí oběd konzumovat ve škole. Z tohoto důvodu nemají žáci automaticky obědy zrušené, ale musí si je sami odhlásit, pokud si pro oběd chodit nebudou.

Žáci, kteří nemají vlastní zařízení pro online výuku ho budou mít v případě zájmu opět půjčené od školy. Ti, kteří ho měli půjčené na podzim, budou automaticky kontaktováni. Noví zájemci se musí ozvat sami na email: jansky@2zskladno.cz

Stejně jako v předchozích blocích distanční výuky se s technickými problémy můžete obrátit na ICT metodika školy Mgr. Lukáše Jánského na email: jansky@2zskladno.cz. 

28. prosince 2020

Návody pro distanční vzdělávání v MS Teams

Žáci se připravovali na distanční výuku při prezenční výuce, ale pro případ potřeby jsou zde návody, jak pracovat v MS Teams.

Jsou celkem 2 způsoby. Buďto mít nainstalovanou aplikaci MS Teams v PC a pracovat přes počítač, nebo nic do PC neinstalovat a Teamsy pouštět přes webovou stránku office.com.

Návod pro připojení do MS Teams

Stručný video návod, jak pracovat v MS Teams

V případě potřeby pište dotazy na: jansky@2zskladno.cz

19. října 2020