O webu ZŠ a MŠ Kladno, Zd. Petříka 1756

Oficiální stránky naší školy byly zprovozněny v dubnu roku 2005. Nyní je v provozu jejich nová verze, která byla spuštěna v srpnu 2013.

Ocenění, která získal náš školní web

 • Dne 5. 2. 2014 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší internetové stránky kladenských škol - WWW škola Kladno 2013. Ve vysoké konkurenci se nám s našimi stránkami podařilo již po čtvrté vyhrát. Získali jsme 10 tabletů Samsung Galaxy Note 10.1 s dokovací stanicí.

 • Dne 21. 2. 2012 proběhlo na Magistrátu města Kladna slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže WWW škola Kladno 2011. Naše škola uspěla již potřetí za sebou. Po dvou prvních místech jsme získali 2. místo v kategorii základních škol. Získali jsme tak již 11 interaktivní tabuli s dataprojektorem.

 • Dne 14. 2. 2011 byly vyhlášeny výsledky soutěže www škola Kladno 2010. Naší škole se podařilo již potřetí v konkurenci 14 základních škol zvítězit. Cenou pro vítěze byla interaktivní tabule s dataprojektorem.
 • Dne 4. 2. 2010 byly zveřejněny výsledky soutěže www škola Kladno 2009. Naší škole se již podruhé podařilo ve velmi vysoké konkurenci zvítězit. Vyhráli jsme další interaktivní tabuli s dataprojektorem, ozvučením a kompletní elektroinstalací.
 • Dne 30. 1. 2008 proběhlo slavnostní vyhlášení pátého ročníku soutěže - www škola Kladno 2007. Přední představitelé Statutárního města Kladna předali vedení školy hlavní cenu soutěže - interaktivní tabuli SmartBoard s ozvučením za 1. místo v kategorii základních škol. Letos se soutěže zúčastnil rekordní počet škol s velmi kvalitními internetovými stránkami a o to víc nás naše vítězství těší. Jedná se již o druhé ocenění v této soutěži!
 • 1. 2. 2006 jsme převzali jsme zvláštní cenu poroty - Skokan roku - v soutěži webových stránek kladenských škol, kterou každoročně vyhlašuje Statutární město Kladno.
 • V červenci 2005 byl tento web zařazen do galerie Moderní web - top českého a slovenského webdesignu. Moderní web je "pokladnicí nadprůměrně kvalitních prací českých a slovenských tvůrců webových stránek. Prezentuje technicky vytříbené a graficky zajímavé weby a slouží jako zdroj inspirace a poučení pro ostatní webdesignéry." Do galerie jsou zařazovány pouze weby, které úspěšně projdou hodnocením osmičlenné odborné poroty, která je zkoumá z nejrůznějších úhlů pohledu./li>

Podstatným úspěchem našich stránek je trojnásobné vítěství mezi školními weby města Kladna v soutěži www škola Kladno. Každoročně se jí účastní kolem 14 základních škol s velmi kvalitními internetovými stránkami. O to víc nás tento úspěch těší. Krátce po spuštění stránek jsme, rovněž v této soutěži, získali cenu od odborné poroty pro skokana roku. Za 6 let účasti v této soutěži jsme tedy získali již 4 ocenění.

Použité technologie

Stránky jsou vytvořeny pomocí těchto technologií:

 • vzhled stránek plně zajišťují CSS styly, což umožňuje oddělení obsahu a vzhledu jednotlivých prvků stránek
 • definován je i tiskový styl, obsah každé stránky se tiskne černým písmem na bílém pozadí, přičemž jsou vynechány z hlediska obsahu nepodstatné části jako menu, záhlaví s obrázkem apod.
 • stránky jsou dynamicky generované pomocí programovacího jazyka PHP
 • je využíváno propojení s databází v kombinaci PHP a databáze MySQL
 • funkce stránek doplňují skripty psané v Java Scriptu, ovšem web je plně použitelný i s vypnutým Java Scriptem
 • stránky respektují standardy konsorcia W3C