E-learning

Internetové vzdělávací prostředí naší školy pro naše žáky

Jako první základní škola na Kladně a jedna z prvních základních škol v ČR přinášíme našim žákům další prostředek moderního vyučování. E-learning je dnes poměrně běžně využíván na vysokých školách, méně na středních školách a na základních školách je spíše raritou.

Jak jsme vytvořili svůj vlastní e-learningový systém pro naše žáky?

E-learningový vzdělávací portál byl vytvořen jako jeden z výstupů v projektu EU - Implementace standardů finanční gramotnosti do ŠVP školy, který naše škola v roce 2013 získala. Podařilo se nám tak vytvořit vlastní e-learningový portál vyvinutý na míru pro potřeby žáků základní školy.

Co je to e-learning?

E-learning je internetové vzdělávací prostředí, ve kterém žáci naleznou studijní materiály, doplňující otázky a úkoly k učivu, rozšiřující nebo prohlubující učivo, které se v běžné hodině ve škole nestihne probrat, ale také běžné učivo, které žák třeba při výkladu nepochopil, ale doma se k němu může znovu vrátit a vše si osvěžit a osvětlit.

V jaké formě je výuka vytvořena?

E-learningová výuka obsahuje texty, obrazové přílohy, soubory a cvičení vytvořené v různých programech, audionahrávky nebo videoukázky.

Jak se s e-learningem pracuje?

Pro veřejné kurzy není potřeba žádná registrace. E-learning je volně přístupný všem. Pro vstup do uzavřených kurzů systému je nutné být zaregistrován. Registrace je povolena pouze žákům naší školy. Zvládne ji každý sám, zmáčknutím pravého horního tlačítka na stránce e-learningu. Po registraci se Vám zobrazí jednotlivé kurzy. Podle zájmu si do nich přes e-learning můžete poslat přihlášku a konkrétní učitel daného kurzu (předmětu) Vám musí povolit vstup. Po povolení vstupu si již můžete bez omezení prohlížet výukové materiály, připravovat se na písemku, procvičovat látku, odevzdávat úkoly, ale i prohloubit si své znalosti v oblastech, o které máte větší zájem. Veškerá činnost je zcela dobrovolná.

Jak a kde se mohu do e-learningu přihlásit?

Testovací provoz byl spuštěn od listopadu 2013. Vloženy byly všechny materiály pro cenovou, peněžní a rozpočtovou finanční gramotnost pro 1. až 9. ročník. Celkem se jedná o 282 výukových materiálů. Do e-learningového systému Staré Amálky se dostanete kliknutím na níže uvedený obrázek. Po zvoleném tématu klikněte na VÝUKA.


Přihlášení do e-learningového systému Staré Amálky