Škola v přírodě - Stará Živohošť

V termínu od 8. do 14. 6. 2024 se konala škola v přírodě ve Staré Živohošti. Během akce jsme vkládali aktuální informace o dění na škole v přírodě, fotografie a občas také videoukázky.

1. den - sobota

Autobusy se žáky 2. stupně a 5.A odjely od školy v 9.09 hodin.

Žáci 5.A, 7.A, 8.A a 8.B přijeli v pořádku na školu v přírodě v 10.45 hodin.

Žáci 6.A, 6.B, 7.B, 9.A a 9.B přijeli v pořádku na školu v přírodě v 11.00 hodin.

Rodičům byla odeslána automatická sms zpráva.

Žáci z 2. stupně se ubytovali, vybalili zavazadla a naobědvali se. K obědu jsme měli česněečku, španělské ptáčky s rýží nebo knedlíkem, zeleninový salát. Po příjezdu žáků z 1. stupně jim pomohli se zavazadly.

Žáci 2.B, 3.A, 3.B, 4.B a 5.B odjeli od školy ve 13.09 hodin. Žáci 2.B, 3.A, 3.B, 4.B a 5.B přijeli v pořádku na školu v přírodě ve 14.46 hodin.

Žáci 1.A a 1.B odjeli od školy ve 13.33 hodin. Žáci 1.A a 1.B přijeli v pořádku na školu v přírodě v 15.12 hodin.

Žáci 2.A a 4.A odjeli ve 13.48 hodin. Žáci 2.A a 4.A přijeli v pořádku na školu v přírodě v 15.36 hodin.

Po příjezdu autobusů byla rodičům zaslána automatická sms zpráva.

Odpoledne se žáci z 1. stupně ubytovali, vybalí si zavazadla, nasvačili se a všichni se seznámili s areálem a nejbližším okolím. Žáci z 2. stupně šli k přehradě. Hodně otužilců se koupalo a hodně žáků si zajezdilo na kajacích.

K večeři jsme měli boloňské špagety se sýrem a zeleninový salát.

Po večeři měly všechny třídy program se svými učiteli. Většinou se jednalo o sportovní hry. V průběhu večera žáci začli plnit také první úkoly ze společné hry. Letos máme téma "Čtyři živly".

Večerka začíná 1. a 2. ročníku ve 21.00 hodin, 3. až 5. ročníku ve 21.30 hodin a 2.stupni ve 22.00 hodin. V tu dobu už musí být všichni vykoupaní a v posteli.

 

2. den - neděle

Budíček jsme měli v 7.30 hodin. Snídaně byla mezi 8.00 až 8.45 hodin.

Většinu programu během týdne zajišťujeme svými silami, ale také jsme si pozvali několik hostů. První z nich přijedou právě dnes. Navštíví nás geologové z Akamie věd ČR, kteří pro nás mají připravený program. Dopoledne se ho zúčastnili žáci 7. až 9. ročníků. Ostatní třídy měly třídní aktivity. Někdo sport, někdo koupání a třeba 4.B a 6.A šla na koňskou farmu herce Václava Vydry.

K obědu jsme měli vývar s nudlemi a vepřové na paprice s těstovinami nebo knedlíkem.

Po poledním klidu měli pokusy a soutěže s geology žáci 1. až 3. ročníků a před večeří žáci 4. až 6. ročníků. Ostatní třídy měli sportovní aktivity a koupání v bazénu nebo v přehradě Slapy. Chceme, co nejvíce, využít zatím stále krásného počasí.

Do Fotogalerie ZŠ jsme vložili fotografie z prvního dne. Rovněž jsme předali první emaily.

K večeři jsme měli kuřecí čínu s rýží nebo bramborem a zeleninový salát. Každý den máme také dopolední a odpolední svačinu a pro zájemce druhou večeři. Svačiny jsou obvykle ovoce či sušenka, druhá večeře bývá pomazánka s pečivem.

Nyní žáci hrají hry a mají program se svými učiteli. Osmé třídy jdou ještě na kajaky, ale průběžně se tam třídy střídají. Dále dnes proběhlo sportovní odpoledne mezi třídami. Soutěžilo se v přehazované, fotbalu, vybíjené a šátkované.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili videoukázku z dnešního dne. Rovněž přidáme také další fotografie z dnešního dne.

 

3. den - pondělí

Ráno nás přivítal mírný déšť. Budíček byl dnes o 30 minut dříve, stejně jako snídaně. Snídaně je formou švédských stolů. V nabídce jsou salámy, sýry, zelenina, vajíčko, párky, müsli, pečivo různého druhu a každý si vezme, co chce.

Dopoledne se žáci zúčastnili kouzelnického představení. Videoukázku zpracujeme během večera nebo v noci.

K obědu jsme měli gulášovou polévku a hovězí svíčkovou omáčku s houskovým knedlíkem.

Do Fotogalerie ZŠ jsme vložili nedělní fotografie. Rovněž jsme předali další emaily.

Po poledním klidu začal odpolední program. Sluníčko už zase svítilo, a tak šlo aktivity všeho druhu. Každá třída si jela po vlastní ose. 8.A hrála plážový volejbal a pak jezdila na kajaku a kanoi, 8.B vyráběla vodní raketu, žáci 1.AB a 3.AB šli k přehradě na zmrzlinu, žáci 6.A a 3.B šli do bazénu, 2.AB šla na výlet na rozhlednu, 7.B šla na statek do Malčan, 9.AB na vyhlídku na protější břeh přehrady. Ostatní třídy hráli hry v areálu. Rovněž probíhal turnaj v kin-ballu a v bowlingu, ve kterém se třídy také průběžně střídají. 

K večeři jsme měli uzenou plec s bramborovou kaší a okurkou.

Po večeři pokračují sportovní aktivity v areálu a žáci 6. a 7. ročníků se zúčastní přespolního běhu.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili videoukázku z dnešního dne.

 

4. den - úterý

Po snídani měli žáci z 2. stupně aktivitu živly ve fyzice a chemii. Každý žák si vyzkoušel 6 fyzikálních a chemických pokusů spojených s vodou, vzduchem, zemí, ale i ohněm. Nebojte se, jsme opatrní. Žáci z 1. stupně měli dopoledne program se svými třídami.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili krátkou videoukázku z kouzelnického představení.

K obědu jsme měli hrachovou polévkou s uzeninou a vepřo, knedlo, zelo.

Do Fotogalerie ZŠ jsme vložili pondělní fotografie.

Odpoledne máme opět našlapaný program. Navíc se počasí opět vylepšilo, takže nemáme žádné omezení.

Žáci z 1. stupně měli odpoledne fyzikální a chemické pokusy. Viděli například změnu barvy průhledných kapalin po nakapání štávy z červeného zelí, trefovali míček do kyblíku pomocí kompresoru a podtlaku, naučili levitovat magnety, zjistil, jak je možné chodit po vodě, vystřelili lihovou raketu a optickým klamem dali papouška do klece nebo rybičku do akvárka.

Žáci z 2. stupně měli odpoledne sportovní turnaje. Soutěžili v šesti disciplínách - přehazovaná, košíková, fotbal, atletika, plavání a piškvorky.

K večeři jsme měli zapečené těstoviny s okurkou.

Po večeři měli žáci z 1. stupně karneval, žáci 6. a 7. ročníků sportovní hry a únikovku a žáci 8. a 9. ročníků měli přespolní běh.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili videoukázku z dnešního dne.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili videoukázku z karnevalu pro 1. stupeň.

 

5. den - středa

Dnes dopoledne jsme na přehradě Slapy navštívili vodní záchrannou službu. Připravili si pro nás krásnou ukázku ze zásahu. Shodou náhod přijela natáčet záchranáře televize, ale pořídila jen několik záběrů, takže asi nikde nebudeme. Nicméně ukázka záchrany naší paní učitelky Brouskové byla moc hezká a dozvěděli jsme se mnoho cenných rad, jak postupovat v této krizové situaci.

V průběhu dne zpracujeme videoukázku.

K obědu jsme měli vývar s kapáním a hovězí rajskou omáčku s těstovinami a houskovým knedlíkem.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili video z dnešní ukázky vodní záchranné služby.

Do Fotogalerie ZŠ jsme vložili úterní fotografie.

Odpoledne měli žáci z 1. stupně aktivity se svými učiteli a žáci z 2. stupně se zúčastnili hry "Přeprava živlů", kdy po určité trase v terénu v různých předávkách museli dopravit nezavázaný nafouknutý balonek, zapálenou svíčku ve skleničce, kousek zeminy a vodu v kelímku.

Někteří stihli kromě programu ještě koupání, výrobu placek či bowling.

K večeři budeme mít krůtí roládu s bramborem nebo rýží. 

Emaily, které posíláte průběžně tiskneme a předáváme. Zatím jsme jich doručili 352.

Po večeři měli žáci z 1. stupně program se svými třídami. Žáci z 2. stupně měli na výběr diskotéku, nebo film. Žáci 9. ročníku měli po diskotéce ještě opékání špekáčků.

 

6. den - čtvrtek

Navzdory předpovědím počasí jsme měli celý týden téměř ideálně na školu v přírodě. Nebyla žádná vedra, ale bylo hezky a teplo akorát. Před obědem se prohnala rychlá bouřka a od té doby je polojasno, takže počasí nám letos opravdu vyšlo.

Po snídani čekala žáky z 1. stupně přeprava živlů, které se včera zúčastnili žáci z 2. stupně. Ti budou měli sportovní hry v areálu. Také dopoledne proběhli poslední aktivity typu kin-ball, bowling, úniková hra, výroba magnetických placek na památku a další, na kterých se v průběhu týdne třídy střídaly. 

K obědu jsme měli zelnou polévku s uzeninou a meruňkové knedlíky. Co je na škole v přírodě jistota již mnoho let, je vynikající jídlo.

Pak proběhla závěrečná pouť. V našem podání šlo o několik desítek stanovišť, která zajišťovalií žáci 8. a 9. ročníků. Mladší žáci na nich plnili úkoly, dostávali duhovky, které rovněž sbírali celý týden za plnění úkolů a ty proměnili v pergole za ceny všeho druhu.

Do Fotogalerie ZŠ jsme vložili fotky ze včerejška.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili video ze středečního odpoledne.

Poslední emaily jsme vytiskli a předali u večeře. V 18.00 hodin naše pošta zavřela. Celkem jsme doručili 479 emailů.

Do Videogalerie ZŠ jsme vložili video z dnešního odpoledne - finále vlaštovek, zpívání v bouřce, originální vystoupení 3.A a závěrečná pouť.

K večeři jsme měli pečené kuřecí stehno s rýží nebo bramborem.

Do Fotogalerie ZŠ jsme vložili fotky z dnešního dne, které jsou zároveň poslední.

Počasí nám nakonec vyšlo báječně a to i přesto, že na závěr pouti trochu pršelo.

Po večeři jsme zabalili zavazadla. Nic tu nenecháme, takže pokud najdete něco, co nebude vaše, nebo naopak budete něco postrádat, tak ve škole proběhne výměna.

 

7. den - pátek - NÁVRAT

Autobusy se žáky z 1. stupně vyjely společně ze Staré Živohoště v 9.32 hodin. Jeli jsme městskými autobusy, takže zavazadla jela napřed v dodávce. Žáci z 1. stupně přijeli ke škole v 10.47 hodin. Rodičům byla zaslána automatická sms zpráva.

Žáci z 2. stupně odjedou po obědě až se vrátí autobusy ze školy, takže předběžný příjezd je plánován kolem 14.25 hodin.

Žáci z 2. stupně odjeli ze školy v přírodě ve 13.10 hodin. Žáci přijeli v pořádku ke škole ve 14.25 hodin.

 

Hodnocení

Po skončení školy v přírodě poprosíme o dobrovolné hodnocení. Pochvala nám vrátí vydanou energii a výtka nám pomůže na příští rok připravit nějaké vylepšení. Zpětnou vazbu nám můžete napsat buďto do emailu na svp@2zskladno.cz, nebo veřejně do Návštěvní knihy. Své připomínky můžete posílat kdykoliv, neboť je nám jasné, že nyní to můžete hodnotit pouze pohledem rodičů a zážitky se teprve dozvíte po příjezdu dětí ze školy v přírodě. Přesto budeme rádi, když nám své náměty a připomínky pošlete do konce června.

Děkujeme


18. června 2024